M1508-A-2545-AL
detaildesc
M1508-A-2545-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1508-A-2545-AL
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Round Standoff
Color -
Gender Female, Swage
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 0.508" (12.90mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm)
Screw, Thread Size M2.5x0.45
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)