M1369-5008-AL-22
detaildesc
M1369-5008-AL-22
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1369-5008-AL-22
Description:
METRIC HEX STANDOFFCLEAR ANODIZE
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Hex Standoff
Color Clear
Gender Female, Female
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating Anodized
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 0.866" (22.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm) Hex
Screw, Thread Size M5x0.8
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)