M1352-5008-S
detaildesc
M1352-5008-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1352-5008-S
Description:
METRIC HEX STANDOFFPLAIN STEEL8M
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Hex Standoff
Color -
Gender Female, Female
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Steel
Product Status Active
Length - Overall 0.197" (5.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm) Hex
Screw, Thread Size M5x0.8
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)