M1331-823K
detaildesc
M1331-823K
API Delevan Inc.
Product No:
M1331-823K
Description:
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 82 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Current Rating (Amps) 59 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 11MHz
Current - Saturation (Isat) 59mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz