M1331-681K
detaildesc
M1331-681K
API Delevan Inc.
Product No:
M1331-681K
Description:
FIXED IND 680NH 430MA 240MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 39 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 680 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Current Rating (Amps) 430 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 180MHz
Current - Saturation (Isat) 430mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz