M1331-563K
detaildesc
M1331-563K
API Delevan Inc.
Product No:
M1331-563K
Description:
FIXED IND 56UH 64MA 11 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 44 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 56 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 11Ohm Max
Current Rating (Amps) 64 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 15MHz
Current - Saturation (Isat) 64mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz