M1331-391K
detaildesc
M1331-391K
API Delevan Inc.
Product No:
M1331-391K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 390NH 485MA 190MOHM SM
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series M1331
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 390 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Current Rating (Amps) 485 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 230MHz
Current - Saturation (Isat) 485mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz