M1331-333K
detaildesc
M1331-333K
API Delevan Inc.
Product No:
M1331-333K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 33UH 83MA 6.5 OHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series M1331
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 41 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 6.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 83 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Current - Saturation (Isat) 83mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz