M1267-2545-SS-20
detaildesc
M1267-2545-SS-20
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1267-2545-SS-20
Description:
METRIC HEX STANDOFFPASSIVATE4.5M
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Hex Standoff
Color -
Gender Female, Female
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating Passivated
Features -
Material Stainless Steel
Product Status Active
Length - Overall 0.787" (20.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm) Hex
Screw, Thread Size M2.5x0.45
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)