M1224-6010-B-16
detaildesc
M1224-6010-B-16
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1224-6010-B-16
Description:
METRIC ROUND STANDOFFELECTRO TIN
Type Round Standoff
Color -
Package Bulk
Plating Tin
Features -
Material Brass
Product Status Active
Length - Overall 1.220" (31.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.512" (13.00mm)
Screw, Thread Size M6x1
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)