M1224-6010-AL-7
detaildesc
M1224-6010-AL-7
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1224-6010-AL-7
Description:
METRIC ROUND STANDOFFCLEAR IRIDI
Type Round Standoff
Color Clear
Package Bulk
Plating Iridite
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 1.220" (31.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.512" (13.00mm)
Screw, Thread Size M6x1
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)