M1224-5008-SS
detaildesc
M1224-5008-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1224-5008-SS
Description:
METRIC ROUND STANDOFFPLAIN STAIN
Type Round Standoff
Color -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Stainless Steel
Product Status Active
Length - Overall 1.220" (31.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.512" (13.00mm)
Screw, Thread Size M5x0.8
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)