M1224-4007-S
detaildesc
M1224-4007-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1224-4007-S
Description:
METRIC ROUND STANDOFFPLAIN STEEL
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Round Standoff
Color -
Gender Female, Female
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Steel
Product Status Active
Length - Overall 1.220" (31.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.512" (13.00mm)
Screw, Thread Size M4x0.7
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)