M0661-35-B-12
detaildesc
M0661-35-B-12
RAF Electronic Hardware
Product No:
M0661-35-B-12
Description:
METRIC ROUND SPACERCLEAR ZINC10M
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Round Spacer
Color Clear
Gender Female, Female
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating Zinc, Clear Chromate
Features -
Material Brass
Product Status Active
Length - Overall 0.472" (12.00mm)
Diameter - Inside 0.146" (3.70mm)
Diameter - Outside 0.394" (10.00mm)
Screw, Thread Size M3.5
Threaded/Unthreaded Unthreaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)