M0564-35-S
detaildesc
M0564-35-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
M0564-35-S
Description:
METRIC ROUND SPACERPLAIN STEEL6M
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Round Spacer
Color -
Gender Female, Female
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Steel
Product Status Active
Length - Overall 1.378" (35.00mm)
Diameter - Inside 0.146" (3.70mm)
Diameter - Outside 0.236" (6.00mm)
Screw, Thread Size M3.5
Threaded/Unthreaded Unthreaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)