
ITT Cannon, LLC
Product No:
M-XL-4-14
Manufacturer:
Package:
-
Manufacturer Standard Lead Time:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT MALE MINI XLR 4P SLDR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$12.0935
$12.0935
10
$10.72075
$107.2075
25
$10.30864
$257.716
50
$9.89634
$494.817
100
$9.34648
$934.648
250
$8.521804
$2130.451
500
$7.972001
$3986.0005
1000
$7.312254
$7312.254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Color | Silver |
| Series | Mini-XL |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Shielding | - |
| Orientation | Keyed |
| Termination | Solder |
| Shell Finish | Nickel |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Copper |
| Voltage Rating | 125V |
| Shell Size, MIL | - |
| Mounting Feature | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Primary Material | Metal |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | M-XL |
| Number of Positions | 4 |
| Shell Size - Insert | Mini XLR |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |