
ITT Cannon, LLC
Product No:
M-XL-3-11M
Manufacturer:
Package:
-
Manufacturer Standard Lead Time:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG FMALE MINI XLR 3P SLDR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$12.939
$12.939
10
$11.46935
$114.6935
25
$11.02836
$275.709
50
$10.58718
$529.359
100
$9.99894
$999.894
250
$9.116694
$2279.1735
500
$8.528511
$4264.2555
1000
$7.822708
$7822.708
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Color | Silver |
| Series | Mini-XL |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Shielding | - |
| Orientation | Keyed |
| Termination | Solder |
| Shell Finish | Nickel |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Copper |
| Voltage Rating | 125V |
| Shell Size, MIL | - |
| Mounting Feature | - |
| Primary Material | Metal |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | M-XL |
| Number of Positions | 3 |
| Shell Size - Insert | Mini XLR |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |