KPT02E22-32PDV
detaildesc
KPT02E22-32PDV
ITT Cannon, LLC
Product No:
KPT02E22-32PDV
Description:
CONN RCPT MALE 32POS GOLD SOLDER
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Connector Type Receptacle, Male Pins
Shell Material Aluminum Alloy
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Base Product Number KPT02
Number of Positions 32
Shell Size - Insert 22-32
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C