KPSE7E14-19PYDZ
detaildesc
KPSE7E14-19PYDZ
ITT Cannon, LLC
Product No:
KPSE7E14-19PYDZ
Description:
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Package Bulk
Features Shrink Boot Adapter
Shielding Shielded
Orientation Y
Shell Material Aluminum Alloy
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Base Product Number KPSE
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 14-19
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C