KPSE6U18-32PW
detaildesc
KPSE6U18-32PW
ITT Cannon, LLC
Product No:
KPSE6U18-32PW
Description:
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Package Bulk
Features Potted
Shielding -
Orientation W
Shell Material Aluminum Alloy
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Primary Material Metal
Ingress Protection -
Base Product Number KPSE
Number of Positions 32
Shell Size - Insert 18-32
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C