KGQ32DCG2A8R2BT
detaildesc
KGQ32DCG2A8R2BT
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ32DCG2A8R2BT
Description:
CAP CER 8.2PF 100V NP0 1210
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 8.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C