KGQ32DCG2A101JT
detaildesc
KGQ32DCG2A101JT
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ32DCG2A101JT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 100PF 100V NP0 1210
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series U
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C