KGQ21HCG2D2R7BM
detaildesc
KGQ21HCG2D2R7BM
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ21HCG2D2R7BM
Description:
CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 0805
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 2.7 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C