KGQ15ACG1H6R2BT
detaildesc
KGQ15ACG1H6R2BT
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ15ACG1H6R2BT
Description:
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 6.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C