KGQ15ACG1H5R6CT
detaildesc
KGQ15ACG1H5R6CT
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ15ACG1H5R6CT
Description:
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 5.6 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C