KGQ05FCG1H300FN
detaildesc
KGQ05FCG1H300FN
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ05FCG1H300FN
Description:
CAP CER MICROWAVE
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 30 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C