KGM56DR73U472KS
detaildesc
KGM56DR73U472KS
KYOCERA AVX
Product No:
KGM56DR73U472KS
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Product Status Active
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C