KGM56DR72J154MV
detaildesc
KGM56DR72J154MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM56DR72J154MV
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.15 µF
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C