KGM56DR72H104MV
detaildesc
KGM56DR72H104MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM56DR72H104MV
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C