KGM56DR72H104JV
detaildesc
KGM56DR72H104JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM56DR72H104JV
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C