KGM44CR72H104MV
detaildesc
KGM44CR72H104MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CR72H104MV
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C