KGM44CR72H103MV
detaildesc
KGM44CR72H103MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CR72H103MV
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Active
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C