KGM44CR72D103MV
detaildesc
KGM44CR72D103MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CR72D103MV
Description:
CAP CER 10000PF 200V X7R 1825
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C