KGM44CR72A683KV
detaildesc
KGM44CR72A683KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CR72A683KV
Description:
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1825
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.068 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C