KGM44CR72A474MV
detaildesc
KGM44CR72A474MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CR72A474MV
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C