KGM44CR72A224KV
detaildesc
KGM44CR72A224KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CR72A224KV
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1825
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C