KGM44CCG3D470JV
detaildesc
KGM44CCG3D470JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CCG3D470JV
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 47 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C