KGM44CCG3A470KV
detaildesc
KGM44CCG3A470KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CCG3A470KV
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 47 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C