KGM44CCG2D682KV
detaildesc
KGM44CCG2D682KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CCG2D682KV
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.090" (2.29mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C