KGM44CCG2A822JV
detaildesc
KGM44CCG2A822JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CCG2A822JV
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 8200PF 100V NP0 1825
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 8200 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C