KGM44CCG1H682KV
detaildesc
KGM44CCG1H682KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CCG1H682KV
Description:
CAP CER 6800PF 50V NP0 1825
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C