KGM44CCG1H393GV
detaildesc
KGM44CCG1H393GV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM44CCG1H393GV
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 0.039 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.090" (2.29mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C