KGM43FR72J333KV
detaildesc
KGM43FR72J333KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43FR72J333KV
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C