KGM43FCG3A222JV
detaildesc
KGM43FCG3A222JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43FCG3A222JV
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C