KGM43ECG3G220JV
detaildesc
KGM43ECG3G220JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43ECG3G220JV
Description:
CAP CER 22PF 4KV C0G/NP0 1812
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C