KGM43ECG1E333MV
detaildesc
KGM43ECG1E333MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43ECG1E333MV
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C