KGM43BCG2A182JV
detaildesc
KGM43BCG2A182JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43BCG2A182JV
Description:
CAP CER 1800PF 100V NP0 1812
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1800 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C