KGM43BCG1H223FS
detaildesc
KGM43BCG1H223FS
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43BCG1H223FS
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C