KGM43BCG1H153GV
detaildesc
KGM43BCG1H153GV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43BCG1H153GV
Description:
CAP CER 0.015UF 50V NP0 1812
Ratings -
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C