KGM43BCG1H122JV
detaildesc
KGM43BCG1H122JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43BCG1H122JV
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C